Co to jest outsourcing sprzedaży?

Co to jest outsourcing sprzedaży?

Co to jest outsourcing sprzedaży? Outsourcing sprzedaży pozwala wykorzystać niewykorzystane możliwości poprzez pozyskanie dodatkowych sprzedawców w ramach partnerstwa outsourcingowego.

W czasach, szybkość i koncentracja są niezbędne do prowadzenia efektywnego biznesu, outsourcing sprzedaży to sprawdzony sposób na szybkie i skuteczne zwiększanie przychodów. Outsourcing sprzedaży umożliwia firmom wykorzystanie niewykorzystanych możliwości poprzez wykorzystanie wykwalifikowanych sprzedawców i innych ekspertów. Współpraca z myślącymi przyszłościowo partnerami i ekspertami umożliwia również organizacjom wykorzystanie najnowszych trendów outsourcingu, takich jak zwiększone środki bezpieczeństwa cybernetycznego, wykorzystanie modeli predykcyjnych w celu zdobycia udziału w rynku, poprawa efektywności kosztowej, opracowanie krótko- i długoterminowych strategii.

Z punktu widzenia sprzedaży outsourcing sprzedaży może pomóc w dotarciu do nowych lub niedostatecznie obsługiwanych rynków, wspieraniu wprowadzania nowych produktów i usług oraz zapewnianiu specjalistycznej wiedzy w określonej branży. Z operacyjnego punktu widzenia firma zajmująca się outsourcingiem sprzedaży może pomóc w pokonaniu ograniczeń technologicznych i wyrwaniu się z silosów w Twojej organizacji, aby lepiej wdrożyć najlepsze praktyki w zakresie omnichannel i analizy danych.

Jednak pomimo tego, że jest to doskonała okazja do powiększenia zespołu sprzedaży i rozwoju firmy, wielu decydentów organizacyjnych często niechętnie korzysta z outsourcingu jakichkolwiek funkcji sprzedażowych. Zrzeczenie się kontroli nad jakimś aspektem procesu sprzedaży może być trudne. Grafika ze statystykami przedstawiającymi korzyści płynące z outsourcingu sprzedaży
W innych przypadkach istnieje strach przed nieznanym. Na przykład liderom biznesu trudno jest wyobrazić sobie inną firmę handlową dobrze reprezentującą ich markę. Kierownictwo uważa, że ​​musi zarządzać i kontrolować obsługę klienta. Jednak pomimo tych obaw, outsourcing działań sprzedażowych do dedykowanego zespołu ma wiele biznesowych i operacyjnych korzyści.

Korzyści z outsourcingu infografiki sprzedaży
Infografika przedstawia niektóre korzyści płynące z outsourcingu sprzedaży. Na podstawie wyników badań, w tradycyjnym zespole sprzedaży wielu przedstawicieli handlowych (37%, czyli prawie dwóch na pięciu) nie osiąga swoich limitów. Z drugiej strony, spośród ankietowanych firm, które korzystają z usług outsourcingu sprzedaży, 79% uważa, że ​​dzięki temu udało im się szybciej dotrzeć do nowych klientów. Podobnie 78% decydentów umówiło się na spotkanie lub uczestniczyło w wydarzeniu, które pochodziło z wiadomości e-mail lub rozmowy telefonicznej. To doskonały przykład jednego z powodów outsourcingu poszukiwań sprzedaży. Wysoce wyspecjalizowany wewnętrzny zespół sprzedaży, który koncentruje się na branży outsourcingu sprzedaży, produkcie lub regionie, może zapewnić znacznie szerszy zasięg, niż firma mogłaby osiągnąć samodzielnie. Outsourcing operacji sprzedażowych to także coś więcej niż tylko zespół sprzedaży, ponieważ infrastruktura techniczna, kreowanie produktu, marki, marketingu i doświadczenie, zwłaszcza w zakresie analizy klientów i danych.

Co outsourcing sprzedaży może zrobić dla Twojej firmy
Kupujący mają dostęp do większej ilości informacji niż kiedykolwiek. Doświadczeni przedstawiciele handlowi mogą pomóc przebić się bezpośrednio do kupców oraz właścicieli punktów, sieci czy hurtowni.

Ponadto wiele organizacji sprzedażowych ma problemy ze zwiększeniem liczby potencjalnych klientów, poprawą współczynników konwersji kwalifikowanych potencjalnych klientów i skróceniem przedłużających się cykli sprzedaży. Wraz z brakiem wiedzy na temat produktów lub branży wertykalnej w organizacji sprzedaży, ograniczenia te szkodzą ogólnej realizacji sprzedaży. Według CSO Insights prawie dwóch na pięciu (37%) przedstawicieli handlowych nie osiąga swoich limitów. Chociaż istnieje wiele przyczyn tych niedociągnięć, najważniejsze jest to, że zewnętrzny zespół sprzedażowy może pomóc wzmocnić wyniki operacyjne i biznesowe.

Share this post