Wprowadzenie produktu na rynek krok po kroku

Wprowadzenie produktu na rynek krok po kroku

Wprowadzenie nowego produktu to niemałe przedsięwzięcie. Niezależnie od tego, czy będziesz sprzedawać SaaS, oprogramowanie dla przedsiębiorstw czy produkt fizyczny, kluczowe znaczenie ma ustalenie strategii, która zapewni skuteczne budowanie szumu, osiąganie celów i osiąganie wyników sprzedaży.
Każda firma jest inna. Każdy rynek jest inny. Ale każdy udany przykład wprowadzenia produktu na rynek ma jedną wspólną cechę: firma miała skuteczną strategię i trzymała się jej. Oto siedem etapów wprowadzania produktu na rynek, które musisz znać i pokochać, zanim Twoje dzieło osiągnie sukces.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 1: Tak czy nie?
Częstym błędem, jaki popełniają firmy, jest pomijanie badań, które należy wykonać przy podejmowaniu decyzji, czy w ogóle wprowadzić produkt na rynek. Zadaj sobie kilka pytań:

Czy na rynku jest zapotrzebowanie na mój produkt?
Czy jest to wyjątkowa oferta, czy też są inne, które są już sprzedawane i sprzedawane?
Jakie są moje cechy wyróżniające i wyjątkowe cechy sprzedaży?
Jeśli są konkurenci, czy istnieją wystarczające dodatkowe funkcje i korzyści, aby oddzielić Twój produkt od innych?
A co z cenami? Jaki jest oczekiwany zwrot z inwestycji?
Rozmowa z klientami i współpracownikami z branży może również pomóc w ocenie wartości i potencjału rynkowego produktu.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 2: Wybierz odpowiedni zespół
Wybór odpowiedniego zespołu sprzedażowego jak allpoltrade ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego wprowadzenia nowego produktu. Jaki jest podział obowiązków?

Kierownictwo firmy musi komunikować wartość i wagę projektu oraz tworzyć odpowiedzialność za dotrzymywanie terminów i kamieni milowych. Kierownicy projektów będą mogli dostarczyć cennych informacji i opinii na temat przepływu pracy. Marketing pomoże opracować ramy czasowe wprowadzenia produktu na rynek i pozwoli na dogłębne zrozumienie funkcji i korzyści produktu, które przełożą się na kampanię marketingową. Sprzedaż będzie w stanie zapewnić wgląd w ceny, wymagania klientów i cechy produktu, a także zdobędzie dokładną wiedzę praktyczną na temat produktu potrzebną do efektywnej komunikacji z potencjalnymi klientami.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 3: Najważniejsze jest wyczucie czasu
Wyznacz kamienie milowe i ustal harmonogram produkcji oraz proces wprowadzania nowych produktów.

Tworzenie odpowiedzialności poprzez przestrzeganie harmonogramu pomaga kontrolować koszty i umożliwia zespołowi marketingowemu zbudowanie kampanii marketingowej w oparciu o datę wprowadzenia produktu na rynek. Naprawdę pomyśl o czasie. Uruchomienie produktu może mieć duży wpływ na powodzenie wydarzenia. Harmonogram wprowadzenia na rynek wokół targów lub innych wydarzeń może pomóc w generowaniu szumu i może służyć jako wspaniały początek kampanii marketingowej.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 4: Pokaż i powiedz (i zapytaj!)
Wprowadzając nowy produkt, niezwykle ważne jest, aby na bieżąco informować kluczowych wewnętrznych kierowników projektów i użytkowników, prosząc o opinie po drodze. Poproszenie kilku zaufanych klientów o przetestowanie Twojego produktu dostarczy Ci niezwykle cennych informacji i powie Ci wiele o Twoim produkcie. Otrzymasz opinie na temat wyglądu, użyteczności i wydajności produktu, które lepiej poznać przed wprowadzeniem na rynek niż po nim.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 5: Udowodnij to
Wprowadzenie niesprawdzonego produktu na rynek to zły pomysł -może powodować frustrację użytkowników. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie. Upewnij się, że jest dograne.

Wprowadzenie produktu na rynek Krok 6: Zaplanuj swoją kampanię
Budowanie skutecznej strategii marketingowej wokół wprowadzenia nowego produktu wymaga dużo planowania i wysiłku. Pierwszym krokiem w tworzeniu tej strategii jest ustawienie daty rozpoczęcia, ponieważ ta data wpływa na czas pozostałej części kampanii. Rozwój marki, pozycjonowanie produktu, public relations, marketing online, media społecznościowe, udział w targach, decyzje te muszą być podejmowane z dużym wyprzedzeniem przed wprowadzeniem produktu na rynek.

Dzień premiery! Świetnie! Ale… czy na pokładzie jest Twój zespół?

Właściwe przygotowanie całego zespołu do wprowadzenia nowego produktu to coś więcej niż wysłanie e-maila dzień przed premierą. Dział wsparcia i sprzedaży musi znać produkt od wewnątrz i od zewnątrz, a wszyscy pracownicy mający kontakt z klientami potrzebują przeszkolenia i powinni umieć odpowiadać na podstawowe pytania użytkowników. Każdy, kto rozmawia z klientem, powinien być w stanie pomóc mu uzyskać podstawowe informacje. Podjęcie tych kroków zapewni Twojemu zespołowi pewność siebie i umożliwi im pomoc klientom oraz skuteczną komunikację z potencjalnymi klientami.

Share this post