Outsourcing zespołu sprzedaży przy nowym produkcie na rynku

Outsourcing zespołu sprzedaży przy nowym produkcie na rynku

Outsourcing zespołu sprzedaży może być wydajną i skuteczną metodą zwiększania liczby potencjalnych klientów i możliwości sprzedaży, a tym samym wspomagania rozwoju Twojej firmy, bez ponoszenia kosztów i ograniczeń czasowych, które pojawiają się, gdy zatrudnia się zespół pełnoetatowych przedstawicieli handlowych we własnym zakresie. Sprzedaż outsourcingowa nie jest niczym nowym. Jednak firmy często nadal mają wątpliwości, czy przekazywać kluczową część swojej działalności podmiotowi zewnętrznemu. My jako doświadczony team, (w swoich szeregach mamy byłych i obecnych Prezesów firm produkcyjnych, Dyrektorów Handlowych i Sprzedaży oraz osoby odpowiedzialne za kreowanie wizerunku produktów) przeprowadzamy dokładną analizę potrzeb klienta i wspólnie opracowujemy strategię rozwoju i pozysku nowych klientów.

Dlaczego więc potrzebujesz zewnętrznego zespołu sprzedaży?

  • Przyspieszony wzrost sprzedaży: podczas gdy Twoja firma się rozwija lub chce się dalej rozwijać, może pojawić się trudność iż możesz nie mieć wewnętrznych możliwości radzenia sobie z napływem potencjalnych klientów lub czasu na sprzedaż. Dedykowany zespół sprzedaży outsourcingowej jak AllPol Trade pozwoli przyspieszyć proces sprzedaży.
  • Natychmiastowy dostęp do wiedzy specjalistycznej w zakresie sprzedaży: rekrutacja i wdrażanie lokalnych talentów jest kosztowna i często czasochłonna, nawet po utworzeniu wewnętrznego zespołu sprzedaży szkolenie każdego z nich będzie długotrwałym procesem. Podczas outsourcingu zespołu sprzedaży będziesz miał „z głowy” ten cały czasochłonny proces. Nasz zespół to osoby, które wiedzą, jak wyglądają wysokiej jakości rozmowy negocjacyjne, mają doświadczenie w konstruowaniu ofert oraz potrzebne wykształcenie dedykowane do zarządzania (mamy w składzie osoby po MBA :)
  • Mniejsze ryzyko i koszty ogólne: zespoły sprzedażowe zlecane na zewnątrz są przyzwyczajone do pracy nad wieloma kampaniami i szybkiego rozpoznawania zawiłości różnych kampanii. Współpracując z doświadczonymi zespołami sprzedaży outsourcingowej, unikniesz błędów i zredukujesz koszty bieżące pracowników wewnętrznych.
  • Wydajność: W przypadku nowych firm lub tych, którzy chcą wprowadzić nowy produkt lub usługę na nowy rynek lub branżę, Twój zespół zarządzający włoży wiele wysiłku w rozwój produktu i marketing. Outsourcing do doświadczonego zespołu, który ma czas na sprzedaż, pozwoli Ci skupić się na rozwoju lub uruchomieniu nowej kampanii, często w oparciu o naszą widzę takie kampanie będą skuteczniejsze a niżeli kreowane pierwszy raz przez Ciebie.

Jeżeli chcesz skorzystać z doświadczonego zespołu sprzedaży, z doświadczeniem w wielu sektorach, w tym w FMCG, Cosmetics, Chemia, B2B Usługi?

Skontaktuj się z nami.

Share this post